top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraterezaviselkova

Využití skla ve stavebnictví

Aktualizováno: 18. 4.

Sklo je univerzální materiál, který najde uplatnění v mnoha oblastech, včetně architektury a stavebnictví. Sklo může být využíváno na mnoha místech v budovách a nabízí mnoho výhod, jako jsou propustnost světla, tepelná izolace a estetický vzhled. V následujícím článku se podíváme na některé z nejčastějších použití skla na stavbě.


  • Skleněné fasády


Skleněné fasády jsou oblíbené pro svůj moderní vzhled a umožňují přirozené osvětlení interiéru. Skleněné fasády jsou také energeticky účinné, protože umožňují přirozené osvětlení a snižují tak potřebu umělého osvětlení. Skleněné fasády mohou být například kompletní stěny zasklené do kovového rámu, nebo jen části stěn.


  • Skleněné dveře a stěny


Skleněné dveře jsou ideální pro interiéry, kde je potřeba oddělit místnosti, ale zároveň umožnit proudění světla a otevřený prostor. Skleněné dveře mohou být také zasklené do kovového nebo dřevěného rámu a mohou být transparentní, nebo mohou mít určitou míru soukromí. Skleněné stěny jsou často používány jako zábradlí nebo zábrany na balkónech a terasách.


  • Skleněné podlahy


Skleněné podlahy jsou moderním trendem, který se stává stále populárnějším. Skleněné podlahy umožňují přirozené osvětlení pro spodní podlaží, zatímco zároveň vytvářejí moderní a elegantní design. Skleněné podlahy jsou většinou vytvářeny ze speciálního bezpečnostního skla, které je odolné vůči poškození a prasknutí.


  • Skleněné stropy


Skleněné stropy jsou dalším trendem, který se stává stále populárnějším. Skleněné stropy umožňují přirozené osvětlení a díky nim může být interiér velmi světlý a vzdušný. Skleněné stropy mohou být buď samostatně nebo v kombinaci s jinými materiály.145 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page