top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraterezaviselkova

Jak si vybrat stavební firmu

Aktualizováno: 23. 4.

Jak vybrat stavební firmu, na co si dát pozor, na co určitě nezapomenout...?


Otázky, které přijdou s rozhodnutím stavět.

Pokud se zeptáte svého okolí, která mi již tuto část za sebou, setkáte se s odpovědí, že klíčový byl výběr stavební firmy.


Jak vybírat, tak aby neutrpěli finance, nepřibili starosti a čas se nestal noční můrou?


1. Cena nemá být na prvním místě

Řiďte se známou frází: „Nejsem tak bohatý/á, abych mohl/a kupovat levné věci.“

A u stavební firmy to platí několikanásobně. Kvalita práce, materiálu jde rukou v ruce s dodržováním termínu. Nekvalitní práce, materiál, časové prodlení to vše Vás stojí větší peníze, nežli byste zaplatili ze začátku za kvalitu. Též je velmi důležité se informovat, např. u katalogových domků, jestli prezentovaná cena obsahuje vše, nebo pouze hrubou stavbu. Tady běžný lajk narazí. Nízká cena je lákavá, ale dokončení stavby se již nezahrnuje.


2. Reference

Zjistěte si o dané firmě, co nejvíce informací z dostupných zdrojů. Jako jsou například sociální sítě, internet. Oslovte danou firmu a zeptejte se přímo jí, zda Vám může poskytnout kladné reference, pokud to bude možné, setkejte se s referenty osobně.


3. Komunikace

Již v začátku můžete zjistit, zda daná firma je přesně to pravé pro vás. Pokud s vámi bude firma aktivně komunikovat, hned na začátku si ujasníte, co a jak.


4. Služby

Zjistěte si, jaké služby firma nabízí, ujasněte si, co od firmy očekáváte. Obecně platí, že pokud nabízí firma více služeb, zajistíte si větší komfort v podobě času, který nemusíte investovat do dalšího plánování okolo stavby.


5. Smlouva

Nikdy nic nepodepisujte dopředu, nechte si poslat náhled smlouvy, klidně se tisíckrát zeptejte na jednu věc, ale podpisujte až ve chvíli, kdy nebudete mít nejasnosti.


6. Stavební dozor

Dobrý stavební dozor nezapomenou! V případě nekvalitně odvedené práce na stavbě dbá stavební dozor na odstranění chyb, nebo požaduje slevu z ceny díla, a tak se vám mohou výdaje za stavební dozor vrátit a někdy i vyplatit.


9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page